ПОСТИЖЕНИЯ

Постижения за учебната 2017/2018 г.

ноември 2017 г.
СТИПЕНДИЯ ЗА ПОСТИЖЕНИЯ ПО  АНГЛИЙСКИ ЕЗИК

Директорът на Първа езикова гимназия Веселин Василев връчи на Катерина Пламенова (9.б) грамота за класиране на трето място на Националното състезание по речеви и комуникативни умения на английски език, чийто финален кръг се проведе в гр. Сливен на 11.11.2017 г. За постигнатите отлични резултати Катерина ще получава едногодишна стипендия съгласно Наредбата за закрила на деца и младежи с изявени дарби на МС на Република България.

СПОРТ

Осмият международен турнир по художествена гимнастика „Диляна къп" се проведе на 11 - 12 ноември 2017 г. в гр. Пазарджик. В състезанието участва Михаела Архондиева (11. ж) от КХГ „Грация“, която завоюва златни медали в многобоя и на лента и бронзов медал на обръч в международното класиране.

ОТЛИЧНО ПРЕДСТАВЯНЕ НА НАЦИОНАЛНОТО СЪСТЕЗАНИЕ ПО АНГЛИЙСКИ ЕЗИК

На 11.11.2017 г. в гр. Сливен се проведе заключителният кръг на Националното състезание по речеви и комуникативни умения на английски език. Участниците във финалния етап се състезаваха в две възрастови групи - I група (6. – 8. клас) и II група (9. – 11. клас). Състезанието включваше предварително подготвена реч на тема „Correction does much, but encouragement does more” и свободен разговор с тричленното национално жури. Град Варна бе представен от по един участник във всяка група - възпитаничките на Първа езикова гимназия Тони Момчилова (8. б) и Катерина Пламенова (9. б). В I група от 18 класирани ученици от 17 области Тони Момчилова зае четвърто място. Във II група от 21 класирани ученици от 20 области Катерина Пламенова зае престижното трето място.

октомври 2017 г.
ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Вивиан Казакова (11. е) се състезава в отбора на възрастова категория жени, който зае седмо място в Европейското първенство по естетическа групова гимнастика на 21 - 22 октомври 2017 г. в зала „Арена Армеец", гр. София (https://youtu.be/YjFyxVU93QQ).

ПОСТИЖЕНИЯ ПО АНГЛИЙСКИ ЕЗИК

На 14 октомври 2017 г. в гр. Варна се проведе областният кръг на Националното състезание по речеви и комуникативни умения на английски език, организирано от МОН. Първа езикова гимназия бе представена от по един участник в двете възрастови групи. Тони Момчилова (8. б) и Катерина Пламенова  (9. б)  се класираха на първо място в съответните групи и ще представят гимназията и града ни на националния кръг на състезанието в град Сливен.

Вивиан Казакова (11. е) се представи отлично на 25-ия Юбилеен международен турнир по художествена гимнастика „Царица Маргарита Българска". На 7-8 октомври 2017 г. в Двореца на културата и спорта в гр. Варна спортистката от Първа езикова гимназия се състезава във възрастова категория жени и се класира на трето място в многобой, първа на бухалки, на второ място на обръч и четвърта на топка.